ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7538508
*
nr 753 8508
Spegel
1920-tal, höjd: 120
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:27:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 13:58:41
1
100 kr
14/4 09:33:33
2
150 kr
14/4 12:26:27
1
200 kr
14/4 14:45:24
2
250 kr
14/4 19:54:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:53
*
Spegel
nr 753 8508
Spegel
1920-tal, höjd: 120
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 13:58:41 | 1 | 100 kr |
14/4 09:33:33 | 2 | 150 kr |
14/4 12:26:27 | 1 | 200 kr |
14/4 14:45:24 | 2 | 250 kr |
14/4 19:54:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:53